menu

garso ir judesio performansas MA

premjera:  2013 Vilnius (Lietuva)
idėja ir garsas: Eglė Matuzonytė
choreografija: Rūta Butkus
šviesa: Vilius Vilutis
kostiumas: Elvita Brazdylytė
video: Maarten Van Der Glas
foto: Justina Nekrašaitė

 

MA – tai nėra iš anksto sugalvota muzikinė ir choreografinė kompozicija, o verčiau netikėta garso ir judesio improvizacija, vienas nuo kito neatsiejamas muzikinis ir choreografinis veiksmas, vystomas atsisakius linijinės laiko struktūros.

 

Melodine plėtotė čia yra visiškai nenuspėjama. MA nori sugluminti operatyviąją žmogaus atmintį, kuri leidžia užčiuopti logišką atskirų garsų tarpusavio  santykį, išsaugodama ką tik įvykusį garsą bei inertiškai numatydama įvyksiantį. Kūrinio tempas, dinamika ir kompozicija pranyksta dabarties momente, garsas vietoj pasiskirstymo kūrinio trukmėje persikelia į erdvę.

 

Specialių technologijų pagalba garsas atsiranda ir kinta dėl erdvinių pokyčių:  improvizacijos metu šokėjos judesiai užfiksuojami sensorinės kameros jutikliais ir paverčiami į skaitmeninį signalą, kuris automatiškai sukuria  garsą atsižvelgdamas į kuriamus judesius.  Šokėjos kūnas tampa tarpininku, kuriame susitinka laikas ir erdvė. Praradęs fiksuotą trukmę, kūrinys nebėra tradiciškai stumiamas „iš kairės į dešinę“, iš praeities link ateities. Jis – tiesiog vyksta
 

dance theatre comma8 | Ruta Butkus. Copyright © 2024